Bu Ay Yapılacaklar Listem

Londra’ya taşındığımdan beri etrafımda her gün yapilacak birşeyler oluyor, hiç bir gün “bugün yapabileceğim hiç birşey yok” demiyorum, diyemiyorum 🙂 Ama hepsine (ya da çoğuna) gidiyor musun deseniz hayır derim. Gitmiyorum maalesef. Araştırmaya üşeniyorum çünkü… Eğer sizde benim gibiyseniz ikimizde silkenelim, Mayıs ayını hem eğlenceli hem de kültür dolu bir ay geçirelim dedim 🙂 Bu postta da Turkiye’de (bence) bu ayki en güzel etkinliklerini toparladım, umarım severek okursunuz (ve eğer hiç birine giderseniz, bana yazın:) )

1. Burger Savaşları (Istanbul)

Bu etkinlikte geleceğin şefleri, gastronomi öğrencileri en iyi burger tarifini bulmaya çalışıyor olacaklar. Sizde izleyip, burgerların tadını çıkararak (benim içinde lütfen) mükemmel bir gece geçirebilirsiniz! Etkinlik 24 Mayis’ta UNIQ’de – biletler burada.

2. Color Sky 5K Renkli Koşu (İstanbul, Bursa, Ankara)

Piknikte yediklerinizden sonra üstünüze biraz bir ağırlık çöktüyse ve orada aldığınız kalorileri eritmek istiyorsanız, spor yapmaktan hoşlanıyorsanız ya da sadece güzel Instagramlar çekilmek istiyorsanız bu etkinlik tam size göre. Peki bu color run ne? 5 km’lik bir koşu AMA her kilometre basında renkli pudra yağmuruna tutulacaksınız. (renkli pudra 100% gıda boyası ile boyanmış mısır nişastası). Aynı zamanda bu koşu Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ile işbirliğinde yapılıyor ve Otizm Vakıfını destekliyor. Yani kısaca, hem eğleniyorsunuz, hem spor yapıyorsunuz, hemde ihtiyacı olanlara yardımda bulunmuş oluyorsunuz 🙂 Koşu 7 Mayıs’ta Istanbul‘da, 14 Mayıs’ta Bursa‘da ve 21 Mayıs’ta Ankara‘da. Biletlere kendi şehirinizin üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3. Kahvaltı Festivali (İstanbul)

Yemek ve spor arasında git gel yapıyorum biraz ama olsun 🙂 Kahvaltı festivali kadar kulağa güzel gelen birşey duydunuz mu şimdiye kadar? O güzel kahvaltı fotoğraflarının buluştuğu ve bütün gün kahvaltı yiyebileceğiniz bir festival! Festival 13-14 Mayis arası Istanbul’da eğer zamanınız olursa kesinlikle bir bakın derim, hatta çekildiğiniz fotoğrafları bana da yollayın 😀 Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

4. Tatlı Fest (İstanbul)

Söz bu son yemek ile ilgili olan festival ama koymasaydım olmazdı. Tatlı festivali?!? Ne diyebilirim ki daha? Bütün gün boyunda workshoplar, sahne gösterileri, konserler, animasyonlar, sergiler, tadımlar olucak, ve giriş ücreti sadece 25tl. 5 ile 7 Mayıs’ta olan festivalin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz 🙂

5. Konserler

Bu ay bir sürü birbirinden güzel konserler de var. MFÖ İstanbul ve Ankara‘da, Kenan Doğulu Bursa‘da, Hande Yener Istanbul’da konserler vericekler. Ama benim Istanbul’da olsam kesinlikle 1500% gideceğim konserler Duman ve Nil Karaihbrahimgil olurdu. Tesadüfen ikisininde konserleri var bu ay 😀 Biletlere şarkıcıların isimlerinin üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu liste dışında ilgimi çeken bir sürü etkinlik oldu hepsinin listesini aşağıya bırakıyorum, teker teker hepsini yazsam bu post biraz uzun olur diye keşif etmeyi size bırakıyorum 🙂

GurmeFest (İstanbul)
Electropol (İstanbul & İzmir)
Zeytinli Rock Festivali (Balıkesir)
Chill Out Festival (İstanbul)
ParkFest (İstanbul)
Ankara Kahve & Çikolata Festivali (!)

Follow:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir